70 Extra laadpalen voor eind 2022 in gemeente Geertruidenberg

23 feb 2022, 11:49Nieuws
car g290a23cf5 640
Pixabay
Steeds meer mensen rijden elektrisch. Wij vinden dat een goede ontwikkeling en stimuleren het rijden op schone brandstoffen graag. Zo krijgen we steeds meer vormen van duurzaam vervoer in onze gemeente.
Meer elektrisch rijden betekent ook dat we meer laadpalen moeten plaatsen. We leggen u graag uit wat onze plannen zijn. En we hopen dat u met ons wilt meedenken over de locaties.
Wij gaan de uitdaging aan
Vanwege het groeiend aantal elektrische auto’s zijn in onze gemeente in 2030 bijna 300 laadpalen nodig. Dat is een grote uitdaging. Daarom gaan we in 2022 maar liefst 70 nieuwe laadpalen in onze gemeente plaatsen. Wethouder Kevin van Oort: “We willen dat onze omgeving zo duurzaam en schoon mogelijk is. Elektrische auto’s zijn daarin belangrijk en daarom streven we naar een dekkend netwerk van laadpalen eind 2022.”
Spreiding en parkeerdruk
De laadpalen komen voortaan op 150 meter van elkaar te staan. In het verleden was de afstand 300 meter. Zo maken we meer locaties voor laadpalen mogelijk. Bij iedere laadpaal kunnen twee elektrische auto’s staan, maar in eerste instantie reserveren we hier maar één plek voor. In de toekomst, als de vraag toeneemt, wordt ook de tweede parkeerplaats bij de laadpaal gereserveerd voor elektrische auto’s. Een elektrische auto vervangt een ‘gewone’ auto, daarom zal de parkeerdruk niet verhogen. We verwachten ook dat meerdere auto’s per dag gebruik maken van een laadpaal.
U kunt reageren op de gekozen locaties
Op de website Leefbarebuurt.nl/gemeente-geertruidenberg vindt u een overzichtskaart met de bestaande én de nieuwe laadpalen. Binnenkort ontvangt u een brief van ons met een inlogcode. U kunt dan reageren op de locaties die we hebben gekozen voor de nieuwe laadpalen. Deze locaties moeten aan voorwaarden voldoen. Welke dat zijn leest u op de website. U kunt zelf ook een alternatief aangeven. Dit alternatief moet dan wel voldoen aan de voorwaarden. U kunt tot 28 maart 2022 reageren. Daarna verwerken wij alle opmerkingen en nemen wij een besluit over de plaatsing van de laadpalen. Eind 2022 zijn alle laadpalen geplaatst en is onze gemeente klaar voor de overgang naar elektrisch rijden.
Vragen?
Heeft u op vrijdag 4 maart de brief nog niet ontvangen of heeft u nog vragen? Neem dan contact met ons op via: [email protected] of bel 14 0162.
Op naar minder Co2 en een beter klimaat in de Gemeente Geertruidenberg!
loading

Loading articles...

Loading