Hoe ga je verder als je beide ouders verliest? In juni 2018 verloor Annemarie Kalkman haar moeder. Nog geen acht maanden later, in februari 2019, verloor ze haar vader. Gedichten schrijven was een middel om met dit immense verdriet en gemis om te gaan. Dit leidde tot een dichtbundel over rouwverwerking: Rauw verdriet - Een weg vinden zonder ouders.
Annemaries ouders werkten in het basisonderwijs en ze trad in hun voetsporen: ze startte deeltijd met de pabo toen haar ouders ziek waren, en is inmiddels werkzaam op de school waar haar vader vroeger werkte.
Hoewel haar moeder stierf voordat ze afstudeerde, heeft Annemaries vader dit nog net meegemaakt. Na de diploma-uitreiking reed ze direct naar het hospice om haar diploma te laten zien. Die avond had ze het laatste echte gesprek met haar vader; hij overleed het weekend daarop.
"De woorden die hij steeds herhaalde waren 'heel trots'," vertelt Annemarie. "Hij was trots op mij. Maar ik ben juist ook zo trots op mijn ouders; ze hebben hun ziekte allebei gedragen zonder klagen. En deze gedichtenbundel is voor hen."
Dit rouwverwerkingsboek verschijnt op vrijdag 5 juni bij Uitgeverij Boekscout.
Deze bundel omvat verzamelde gedichten over rouw, verdriet en gemis. Want hoe ga je verder als je beide ouders verliest? In makkelijk leesbare gedichten komen al die emoties voorbij. Ze nemen je mee door de verschillende fases van rouw; er wordt een weg bewandeld van wanhoop en verdriet tot hoop en berusting.
Over de auteur
In juni 2018 verloor Annemarie Kalkman haar moeder. Nog geen acht maanden later, in februari 2019, verloor ze haar vader. Gedichten schrijven was een middel om met dit immense verdriet en gemis om te gaan. Soms is praten te moeilijk en dan is schrijven een uitkomst.