NAC Street League barst los in drie gemeenten

05 okt 2022, 19:40Nieuws
nsl 3
NAC Breda
De NAC Street League start dit seizoen in drie gemeenten, namelijk Breda, Oosterhout en Geertruidenberg. Tijdens de bekende maatschappelijke straatvoetbalcompetitie van NAC Breda strijden leerlingen van basis- en middelbare scholen tegen elkaar door aan de slag te gaanmet sportiviteit, respect en andere maatschappelijke thema’s.
Vrijwel elke week spelen de leerlingen een wedstrijd volgens een NOAD-bonuspuntensysteem, puntenontvangen de teams daarin niet alleen door het winnen van wedstrijden, maar vooral door sportief gedragop en rondom de velden.
Programma NAC Street League
Op dinsdagmiddag spelen de teams van de NAC Junior Street League, bestaande uit leerlingen uit groep7 en 8 van Bredase basisscholen, hun wedstrijden. De Okba Ibnoe Nafi debuteert dit jaar in de competitie. De leerlingen van klas één en twee van het voorgezet onderwijs in Breda spelen op donderdagmiddag omde titel van de NAC Street league en NAC Ladies Street League, hierin debuteert Prinsentuin van Cooth.
Op woensdagmiddag zijn naast leerlingen van verschillende basisscholen in gemeente Geertruidenberg,nu ook leerlingen van gemeente Oosterhout actief. Vanaf november nemen de jonge voetballers vanbasisscholen Sterrendonk, Montesori, Meander, Duizendpoot en Pionier deel aan het project. Met ingangvan het nieuwe seizoen bereikt de NAC Street League een deelnemersaantal van meer dan 2200leerlingen in Breda en omstreken.
Naast het spelen van wedstrijden gaan leerlingen op school aan de slag met maatschappelijke thema’smiddels verschillende workshops. Voormalig NAC-speler Robbie Haemhouts verzorgt de workshop overeen gezonde leefstijl. Buiten de lijnen zijn nog meer punten te verdienen door het uitvoeren vanbuurtbijdrages zoals opruimwerkzaamheden in de wijk of het bezoeken van woonzorgcentra . Deleerlingen dragen op deze manier bij aan de maatschappij en aan de stad.
Spetterende kick-off op donderdag 6 oktober
De kick-off van de NAC Street League in Breda vindt donderdag 6 oktober plaats op parkeerplaats P5,naast het Rat Verlegh Stadion. Hier trappen de teams de competitie af met wedstrijden en anderesportieve spellen. Bovendien staat de kick-off in het teken van kennismaken met elkaar. GemeenteGeertruidenberg houdt de kick-off op woensdag 19 oktober en gemeente Oosterhout ontvangt alledeelnemers op woensdag 2 november.
Alle activiteiten worden in goede banen geleid door hulp van stagiaires en vrijwilligers. Ook dragenAartsen Fruit, ALD, Brabantsportfonds, EFDN, Fontys, Gemeente Breda, GGD West-Brabant, GBGZ HB,Heifer, Hero, Hoeks Zonwering, Hoppenbrouwers, Jumbo, Kober, Nouwens Transport, UEFA enRabobank een steentje bij.
Meer informatie over de partners en over de NAC Street League is te vinden op de website van de NAC Street League: NAC Street League | Home
loading

Loading articles...

Loading