Te weinig woningbouw in Noord-Brabant in eerste kwartaal: in deze gemeenten werd het minst gebouwd

24 apr , 10:30 Nieuws

Het wil nog niet vlotten met de woningbouw in Noord-Brabant. In het eerste kwartaal van het jaar werden er in de provincie 2684 nieuwe huizen opgeleverd. Om het doel - ruim 157.000 nieuwe woningen in 2030 - te behalen, moeten dit er per kwartaal gemiddeld 4364 zijn. Het zijn vooral de gemeenten Oosterhout en Helmond die achterblijven. Dat blijkt uit onderzoek van vergelijkingssite Slimster op basis van nieuwe CBS-gegevens.  

In absolute zin werden er in Tilburg de meeste woningen gebouwd: 204 stuks. Maar relatief gezien kwamen er in Best het meest bij, namelijk 7,9 nieuwe woningen per duizend bestaande huizen. Ook in Rucphen, Geertruidenberg, Heusden en Goirle kwamen er voor elke duizend bestaande woningen meer dan vijf nieuwe bij.

In de gemeente Geertruidenberg werden er in het eerste kwartaal 68 woningen gebouwd. Dat komt neer op 6,7 nieuwe woningen per 1000 bestaande woningen. Als gevolg van nieuwbouw, sloop en woningsplitsing steeg het aantal woningen in de gemeente Heusden in het eerste kwartaal van 2025 met 68 woningen(6,7 per 1000).

In tien Brabantse gemeenten werd daarentegen minder dan een halve nieuwe woning per duizend bestaande huizen gerealiseerd. In Loon op Zand, Son en Breugel en Steenbergen werd zelfs helemaal niet gebouwd.

Bron Slimster