Windmolens in Oosterhout maar de overlast voor Raamsdonksveer. Hoe zit dat?

06 mrt , 10:00Nieuws
steijger-windmills-2924394_1920
Pixabay
Langs de A59 bij bedrijventerrein Weststad zijn drie grote windturbines vergund. De Raad van State heeft de bezwaren afgewezen, waardoor de bouw kan beginnen. De turbines komen op grondgebied van Oosterhout, maar de dichtstbijzijnde woonwijk is Sandoel in Raamsdonksveer.
Voor veel woningen gaat het om afstanden van ongeveer 800 tot 1000 meter. Dat roept vragen op, want het gaat niet alleen om het beeld in het landschap. Denk ook aan:
• Slagschaduw bij bepaalde zonnestanden
• Knipperende luchtvaartverlichting in de nacht
• Geluid en laagfrequent geluid
• Een blijvende verandering van het uitzicht
Tegelijkertijd zien we ook voortschrijdend wetenschappelijk inzicht over geluid en infrageluid van windturbines. Onderzoeker Ken Mattsson heeft in studies naar infrageluid aangegeven dat de effecten van windturbinegeluid mogelijk veel verder reiken dan eerder werd aangenomen. Volgens zijn analyse zouden afstanden van 5 tot 10 kilometer tot woningen nodig kunnen zijn om gezondheidsklachten te voorkomen.
Dat soort inzichten maken de discussie over afstand tot woonwijken extra relevant. Het besluit is genomen, maar dat betekent niet dat inwoners geen mening meer mogen hebben over hun leefomgeving.
Wisten inwoners van Raamsdonksveer dat deze turbines zo dicht bij Sandoel komen? Hoe kijken jullie hier tegenaan?
Laat je mening horen en **deel dit bericht zodat meer inwoners weten wat er speelt.**
image-1797797360895870
loading

Loading articles...

Loading