Langstraat Klassieker, fietsfestijn voor een breed publiek

28 mrt , 11:59 Sport
breed publiek
Langstraat Klassieker

Op zaterdag 20 september organiseren Toerclub Waalwijk en het Willem van Oranje College de achtste editie van de Langstraat Klassieker. De Langstraat Klassieker is een vrije toertocht voor een breed fietsend publiek door onze prachtige omgeving. Met zorg wordt de route samengesteld waarbij oog is voor de verschillende doelgroepen.

Aan de Langstraat Klassieker zitten in 2025 een drietal goede doelen gekoppeld. De opbrengst van het evenement gaat naar Duchenne Parent Project (via Finnspiration), de Stichting fietsmaatjes Waalwijk en het project “Willem goes Brasil).

De volledig uitgepijlde en vernieuwde routes voeren de deelnemers in oostelijke richting. Met zorg wordt gekozen voor afwisseling en verrassing. Het lint fietsers volgt jaagpaden langs kanalen, slingerende rivierdijken, kronkelige bosweggetjes en mooie polderwegen. De route is verkeersluw en veilig.

Onderweg kun je genieten van prachtige Brabantse boerderijen, parels in het landschap, authentieke cultuurlandschappen zoals de Poeldonkse Dijk, bosgebieden rond Heeswijk Dinther en de fraaie Maasdijk bij Gewande.

Afstappen voor een “kijkje” bij “de Scheve Schup” in Haanwijk, even een blik werpen bij de Museumboerderij in Heeswijk Dinther, een partijtje Midget Golf bij “Honderd Bunderbos”, fietsen door de buik van de Kasteelwijk “Haverleij” bij Engelen. Het kan allemaal.

Het aanbod van routes is zeer gevarieerd. De deelnemers kunnen kiezen uit 20, 40, 60, 90 en 130 kilometer over de weg. Verder zitten er twee gravelroutes van 50 en 80 kilometer in het aanbod. Allemaal volledig uitgepijld.

Onderweg kunnen de deelnemers “aanleggen” bij geplande stopplekken zoals “bij Keesje” in Poeldonk en “het Veerhuis” in Bokhoven.

Bij terugkomst is er bij de “start/finishlocatie” aan de Gaard in Waalwijk (Willem van Oranje College) de mogelijkheid om onder het genot van een hapje en een drankje (kwaremont) na te genieten van een mooie fietsdag.

De voorinschrijving voor de Langstraat Klassieker start op 1 april en kan via https://delangstraatklassieker.nl/inschrijven/ . Hier vind je ook informatie over starttijden, inschrijfkosten en routes.

Voor bedrijven bestaat er de mogelijkheid om mee te doen als bedrijventeam. Mooi om je samen met je collega’s als team sportief in te zetten voor drie fraaie doelen. Je hebt daarbij de keuze uit vier verschillende inschrijfpakketten aangegeven met sterren. “Fietsen wordt steeds meer gezien als het nieuwe golf”. Een goede manier om elkaar op een andere manier te leren kennen en je bedrijf te versterken en maatschappelijk actief te zijn. (https://delangstraatklassieker.nl/bedrijventeam/).

Zet dus zaterdag 20 september alvast in je agenda en fiets met je club, bedrijf , vriendengroep, buurt of gewoon zelf de Langstraat Klassieker en beleef een mooie fietsdag!

Meer info?

https://www.facebook.com/delangstraatklassieker/

https://www.instagram.com/delangstraatklassieker/

www.delangstraatklassieker.nl