Steeds meer mensen krijgen te maken met dementie, zowel direct als indirect. Om inwoners en mantelzorgers te ondersteunen en het gesprek over dementie op gang te brengen, bundelen de gemeente Geertruidenberg, Mijzo en Surplus hun krachten. In de week voorafgaand aan Wereld Alzheimerdag (21 september) organiseren zij samen een reeks activiteiten voor mensen met geheugenproblemen én hun naasten.
“Deze week gaat over samen zijn en mooie momenten delen. Met muziek, informatie en gezelligheid willen we laten zien hoe belangrijk contact is. Daarom zetten we ons als organisaties samen in om dit mogelijk te maken.”
Het landelijke thema van Wereld Alzheimerdag is dit jaar ‘Muziek’. Muziek speelt tijdens de activiteiten een verbindende rol. Het roept herinneringen op en zorgt voor mooie momenten.
Programmaonderdelen
Extra ondersteuning voor naasten: cursus ‘Dementie en Nu’
Naast deze activiteiten start in september het programma Dementie
en Nu voor partners en kinderen van mensen met geheugenproblemen. De
cursus bestaat uit acht bijeenkomsten en is gratis voor inwoners van
Geertruidenberg en Oosterhout. Deze ochtendgroep start op 9 september van
10:30-12:00 in Theek 5 in Raamsdonksveer. Voor meer en informatie en aanmelden
kunt u contact opnemen via: [email protected]